Dakar fete intalnire

Sătmăreanul a fost înregistrat cu al treilea timp la categoria Malle Moto, dar și-a păstrat locul 1 în ierarhia generală a secțiunii. Emanuel Gyenes a terminat pe locul 35, la aproape 40 de minute distanță de câștigător Etapa 2 a însemnat pentru piloți și o primă întâlnire cu dunele din Dakar fete intalnire Saudită.

Mani a pornit din bivuac în jurul orei 6 dimineața și, după de km de legătură, a luat startul pe proba specială. Pe traseu au fost prevăzute nu mai puțin de 10 puncte intermediare de cronometraj.

RECENT VIZUALIZATE

La primele patru Dakar fete intalnire, Gyenes a fost fost în zona locurilordar până la finalul zilei a reușit să urce până pe locul Dakar fete intalnire sfârșitul etapei, sătmăreanul a fost înregistrat cu o întârziere de 39 de minute și 23 de secunde față de învingătorul Joan Barreda Dakar fete intalnire care în ziua precedentă terminase doar pe locul Acolo au avut dificultăți mai mulți concurenți, dar a fost o probă frumoasă. Am așteptat să ajung la final, am stat foarte mult pe motor în această dimineață, am avut și ceva de kilometri.

Reprezentantul României începe ziua de mâine cu un avans de 3 minute și 43 de secunde față de Arunas Gelazninkas. Ziua nu s-a terminat încă pentru vehiculele la categorie ușoară, unde concurează și echipajul român Claudiu Barbu — Marius Lupu.